Menu
Klubnyt 26. april kl. 15:11
Velkommen til vores nye hjemmeside Faldsled/Svanninge SG&IF er glade for endelig at kunne præsentere klubbens nye og forbedrede hjemmeside

Nyt fra DBU Fyn

Kommende kampe
Oktober 2017
21.
lørdag
14.45
SFF 2015 (2)
-
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 8
Svanninge Hallen (ude)
Tåsinge f. B.
Svanninge Hallen (ude)
21.
lørdag
15.30
SFF 2015 1
5 - 0
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Horne Idrætscenter
Gislev IF
Horne Idrætscenter
22.
søndag
12.30
Stjernen BK
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 7
Østbyens Stadion
SFF 2015 (1)
Østbyens Stadion
23.
mandag
18.00
SFF2015
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
Faaborg Stadion
Stenstrup IF (1)
Faaborg Stadion
23.
mandag
18.30
Fraugde G & IF
Herrer
U15
U15 drenge A (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 2
Fraugde Stadion
SFF2015
Fraugde Stadion
24.
tirsdag
16.45
Egebjerg Fodbold
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 1
Ulbølle Stadion
SFF2015
Ulbølle Stadion
24.
tirsdag
18.00
SFF2015
Herrer
U16
U16 drenge B (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Faaborg Stadion
Skårup IF
Faaborg Stadion
24.
tirsdag
18.30
SFF2015
Herrer
U19
U19 drenge A (født 1999-00) - Efterår 2017 • Pulje 1
Svanninge Hallen (ude)
BBB
Svanninge Hallen (ude)
25.
onsdag
18.30
SFF2015
Herrer
U15
U15 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Toftegårdsskolen
Tarup/Paarup IF
Toftegårdsskolen
25.
onsdag
18.30
SFF 2015 (1)
Kvinder
U15
U15 pige 11M (født 2003) - Efterår 2017 • M
Svanninge Hallen (ude)
Søhus Stige
Svanninge Hallen (ude)
26.
torsdag
18.30
SFF2015
Kvinder
U15
U15 pige 8M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Svanninge Hallen (ude)
OKS
Svanninge Hallen (ude)
26.
torsdag
18.30
SFF2015
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2017 • Pulje 1
Horne Idrætscenter
Morud IF
Horne Idrætscenter
28.
lørdag
10.00
Faldsled/Svanninge SG & IF
Herrer
U10
U10 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 2
Svanninge Hallen (ude)
S.f.B.
Svanninge Hallen (ude)
28.
lørdag
10.30
Thurø BK af 1920
Herrer
U10
U10 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 2
Svanninge Hallen (ude)
Faldsled/Svanninge SG & IF
Svanninge Hallen (ude)
28.
lørdag
11.00
Tommerup BK
Herrer
U10
U10 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 2
Svanninge Hallen (ude)
Faldsled/Svanninge SG & IF
Svanninge Hallen (ude)
28.
lørdag
12.00
Faldsled/Svanninge SG & IF
Herrer
U10
U10 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 2
Svanninge Hallen (ude)
Stjernen BK
Svanninge Hallen (ude)
28.
lørdag
12.00
Flemløse/Hårby
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Hårby Stadion
SFF 2015 1
Hårby Stadion
28.
lørdag
12.00
SFF2015
Herrer
U16
U16 drenge B (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Toftegårdsskolen
Morud IF
Toftegårdsskolen
28.
lørdag
12.00
SFF 2015 (2)
Kvinder
U15
U15 pige 11M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 3
Faaborg Stadion
Glamsbjerg IF
Faaborg Stadion
28.
lørdag
13.00
Faldsled/Svanninge SG & IF
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Svanninge Hallen (ude)
Korinth IF
Svanninge Hallen (ude)
29.
søndag
11.00
SFF2015
Herrer
U14
U14 drenge A (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Svanninge Hallen (ude)
RB/TTIF
Svanninge Hallen (ude)
29.
søndag
14.00
SFF2015
Herrer
U19
U19 drenge A (født 1999-00) - Efterår 2017 • Pulje 1
Faaborg Stadion
SSV Højfyn
Faaborg Stadion
29.
søndag
14.00
BK Sydlangeland/Rudkøbing
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 1
Humble Stadion (Humblehallen)
SFF2015
Humble Stadion (Humblehallen)
November 2017
11.
lørdag
10.08
Faldsled/Svanninge SG & IF
Kvinder
U11
Inde - U11 pige A/B født 2007 • Pulje 1
Korinth Hallen (inde)
Dalum IF (2)
Korinth Hallen (inde)
11.
lørdag
10.24
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Kvinder
U11
Inde - U11 pige A/B født 2007 • Pulje 1
Korinth Hallen (inde)
Faldsled/Svanninge SG & IF
Korinth Hallen (inde)
11.
lørdag
10.40
Årslev BK
Kvinder
U11
Inde - U11 pige A/B født 2007 • Pulje 1
Korinth Hallen (inde)
Faldsled/Svanninge SG & IF
Korinth Hallen (inde)
11.
lørdag
11.04
Faldsled/Svanninge SG & IF
Kvinder
U11
Inde - U11 pige A/B født 2007 • Pulje 1
Korinth Hallen (inde)
Dalum IF (1)
Korinth Hallen (inde)
11.
lørdag
13.28
Longelse Sp.
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 4
Korinth Hallen (inde)
Faldsled/Svanninge SG & IF
Korinth Hallen (inde)
11.
lørdag
13.52
Korinth IF (1)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 4
Korinth Hallen (inde)
Faldsled/Svanninge SG & IF
Korinth Hallen (inde)
11.
lørdag
14.16
Faldsled/Svanninge SG & IF
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 4
Korinth Hallen (inde)
Kværndrup BK
Korinth Hallen (inde)
11.
lørdag
14.32
Faldsled/Svanninge SG & IF
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 4
Korinth Hallen (inde)
Horne f. Sp. (2)
Korinth Hallen (inde)
12.
søndag
15.47
Morud IF
Herrer
U16
Inde - U16 drenge født 2002 • Pulje 1
Svanninge-Hallen (inde)
SFF2015
Svanninge-Hallen (inde)
12.
søndag
16.11
FEH Fodbold (1)
Herrer
U16
Inde - U16 drenge født 2002 • Pulje 1
Svanninge-Hallen (inde)
SFF2015
Svanninge-Hallen (inde)
12.
søndag
16.35
SFF2015
Herrer
U16
Inde - U16 drenge født 2002 • Pulje 1
Svanninge-Hallen (inde)
Højby S & G
Svanninge-Hallen (inde)
12.
søndag
16.51
SFF2015
Herrer
U16
Inde - U16 drenge født 2002 • Pulje 1
Svanninge-Hallen (inde)
FEH Fodbold (2)
Svanninge-Hallen (inde)
18.
lørdag
09.00
Team Odense Q
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
SFF2015 (3)
Forum Faaborg
18.
lørdag
09.06
Glamsbjerg IF
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
SFF2015 (1)
Forum Faaborg
18.
lørdag
09.24
SFF2015 (1)
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
SFF2015 (3)
Forum Faaborg
18.
lørdag
09.42
Team Odense Q
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
SFF2015 (1)
Forum Faaborg
18.
lørdag
09.48
SFF2015 (3)
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
Bogense G & IF
Forum Faaborg
18.
lørdag
10.00
SSV Højfyn (2)
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
SFF2015 (1)
Forum Faaborg
18.
lørdag
10.12
SFF2015 (3)
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
Dalum IF (2)
Forum Faaborg
18.
lørdag
10.24
SFF2015 (1)
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
Bogense G & IF
Forum Faaborg
18.
lørdag
10.36
Glamsbjerg IF
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
SFF2015 (3)
Forum Faaborg
18.
lørdag
10.48
Dalum IF (2)
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
SFF2015 (1)
Forum Faaborg
18.
lørdag
11.00
SSV Højfyn (2)
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
SFF2015 (3)
Forum Faaborg
18.
lørdag
11.12
SFF2015 (2)
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 2
Forum Faaborg
SSV Højfyn (1)
Forum Faaborg
18.
lørdag
11.36
SFF2015 (2)
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 2
Forum Faaborg
Korinth IF
Forum Faaborg
18.
lørdag
12.00
Dalum IF (1)
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 2
Forum Faaborg
SFF2015 (2)
Forum Faaborg
18.
lørdag
12.24
Vindinge BK
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 2
Forum Faaborg
SFF2015 (2)
Forum Faaborg
18.
lørdag
12.42
SFF2015 (2)
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 2
Forum Faaborg
Thurø BK af 1920
Forum Faaborg
18.
lørdag
13.00
Aarslev BK
Kvinder
U15
Inde - U15 pige B født 2003 • Pulje 2
Forum Faaborg
SFF2015 (2)
Forum Faaborg
18.
lørdag
13.26
Team Odense Q
Kvinder
U15
Inde - U15 pige A født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
SFF2015
Forum Faaborg
18.
lørdag
13.47
SFF2015
Kvinder
U15
Inde - U15 pige A født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
Dalum IF (2)
Forum Faaborg
18.
lørdag
14.01
Brylle BK
Kvinder
U15
Inde - U15 pige A født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
SFF2015
Forum Faaborg
18.
lørdag
14.15
SFF2015
Kvinder
U15
Inde - U15 pige A født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
Thurø BK af 1920
Forum Faaborg
18.
lørdag
14.43
SFF2015
Kvinder
U15
Inde - U15 pige A født 2003 • Pulje 1
Forum Faaborg
Dalum IF (1)
Forum Faaborg
18.
lørdag
14.57
SFF2015
Kvinder
U16
Inde - U16 pige født 2002 • Pulje 1
Forum Faaborg
Brylle BK
Forum Faaborg
18.
lørdag
15.11
Højby S & G
Kvinder
U16
Inde - U16 pige født 2002 • Pulje 1
Forum Faaborg
SFF2015
Forum Faaborg
18.
lørdag
15.25
SFF2015
Kvinder
U16
Inde - U16 pige født 2002 • Pulje 1
Forum Faaborg
Tårup IF
Forum Faaborg
18.
lørdag
16.03
Thurø BK af 1920
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 1
Espe Hallen (inde)
Faldsled/Svanninge SG & IF
Espe Hallen (inde)
18.
lørdag
16.31
Gislev IF (1)
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 1
Espe Hallen (inde)
Faldsled/Svanninge SG & IF
Espe Hallen (inde)
18.
lørdag
16.52
Faldsled/Svanninge SG & IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 1
Espe Hallen (inde)
Gislev IF (2)
Espe Hallen (inde)
18.
lørdag
17.13
S.f.B.
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 1
Espe Hallen (inde)
Faldsled/Svanninge SG & IF
Espe Hallen (inde)
18.
lørdag
17.34
Faldsled/Svanninge SG & IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 1
Espe Hallen (inde)
Kværndrup BK
Espe Hallen (inde)
19.
søndag
13.28
SFF2015
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B født 2005 • Pulje 1
Brylle-Hallen
Assens FC (1)
Brylle-Hallen
19.
søndag
13.44
Tommerup BK
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B født 2005 • Pulje 1
Brylle-Hallen
SFF2015
Brylle-Hallen
19.
søndag
14.00
BBB (1)
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B født 2005 • Pulje 1
Brylle-Hallen
SFF2015
Brylle-Hallen
19.
søndag
14.04
SFF2015
Herrer
U14
Inde - U14 drenge A født 2004 • Pulje 2
Veflinge-Hallen
MG & BK (2)
Veflinge-Hallen
19.
søndag
14.06
Dalum IF
Kvinder
U14
Inde - U14 pige A født 2004 • Pulje 1
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
SFF2015
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
19.
søndag
14.18
Aarslev BK
Herrer
U14
Inde - U14 drenge A født 2004 • Pulje 2
Veflinge-Hallen
SFF2015
Veflinge-Hallen
19.
søndag
14.24
SFF2015
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B født 2005 • Pulje 1
Brylle-Hallen
MG & BK
Brylle-Hallen
19.
søndag
14.30
SFF2015
Kvinder
U14
Inde - U14 pige A født 2004 • Pulje 1
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
Tarup/Paarup IF
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
19.
søndag
14.32
SFF2015
Herrer
U14
Inde - U14 drenge A født 2004 • Pulje 2
Veflinge-Hallen
SSV Højfyn
Veflinge-Hallen
19.
søndag
14.54
SFF2015
Kvinder
U14
Inde - U14 pige A født 2004 • Pulje 1
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
Fortuna Svendborg
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
19.
søndag
15.18
Tårup IF
Kvinder
U14
Inde - U14 pige A født 2004 • Pulje 1
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
SFF2015
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)

Hoved- og guldsponsorer