Menu
Klubnyt 26. april kl. 15:11
Velkommen til vores nye hjemmeside Faldsled/Svanninge SG&IF er glade for endelig at kunne præsentere klubbens nye og forbedrede hjemmeside

Nyt fra DBU Fyn

Kommende kampe
Februar 2017
25.
lørdag
10.12
Faldsled/Svanninge SG & IF
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige C 2007/2008 2. halvdel • Pulje 1
Korinth Hallen
Dalum IF (1)
Korinth Hallen
25.
lørdag
10.30
Fjordager IF
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige C 2007/2008 2. halvdel • Pulje 1
Korinth Hallen
Faldsled/Svanninge SG & IF
Korinth Hallen
25.
lørdag
10.48
Fortuna Svendborg
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige C 2007/2008 2. halvdel • Pulje 1
Korinth Hallen
Faldsled/Svanninge SG & IF
Korinth Hallen
25.
lørdag
11.06
Faldsled/Svanninge SG & IF
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige C 2007/2008 2. halvdel • Pulje 1
Korinth Hallen
Aarslev BK
Korinth Hallen
25.
lørdag
11.24
Dalum IF (2)
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige C 2007/2008 2. halvdel • Pulje 1
Korinth Hallen
Faldsled/Svanninge SG & IF
Korinth Hallen
25.
lørdag
11.42
Faldsled/Svanninge SG & IF
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige C 2007/2008 2. halvdel • Pulje 1
Korinth Hallen
Marienlyst (2)
Korinth Hallen
25.
lørdag
12.06
Dalum IF (1)
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige B 2007/2008 2. halvdel • Pulje 1
Korinth Hallen
Faldsled/Svanninge SG & IF (1)
Korinth Hallen
25.
lørdag
12.30
Faldsled/Svanninge SG & IF (1)
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige B 2007/2008 2. halvdel • Pulje 1
Korinth Hallen
Korup IF
Korinth Hallen
25.
lørdag
12.30
Team Odense Q
Kvinder
U14
Futsal - FM - U14 pige 2017 • Pulje 1
Svanninge-Hallen (inde)
SFF 2015
Svanninge-Hallen (inde)
25.
lørdag
12.54
Faldsled/Svanninge SG & IF (1)
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige B 2007/2008 2. halvdel • Pulje 1
Korinth Hallen
Dalum IF (2)
Korinth Hallen
25.
lørdag
13.18
Ubberud IF
Kvinder
U10
Inde - U9/U10 pige B 2007/2008 2. halvdel • Pulje 1
Korinth Hallen
Faldsled/Svanninge SG & IF (1)
Korinth Hallen
25.
lørdag
13.20
SFF 2015
Kvinder
U14
Futsal - FM - U14 pige 2017 • Pulje 1
Svanninge-Hallen (inde)
MG & BK
Svanninge-Hallen (inde)
25.
lørdag
14.10
Søhus Stige
Kvinder
U14
Futsal - FM - U14 pige 2017 • Pulje 1
Svanninge-Hallen (inde)
SFF 2015
Svanninge-Hallen (inde)
25.
lørdag
14.27
Faldsled/Svanninge SG & IF (2)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Kværndrup Hallen
Thurø BK af 1920
Kværndrup Hallen
25.
lørdag
14.45
Korup IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Kværndrup Hallen
Faldsled/Svanninge SG & IF (2)
Kværndrup Hallen
25.
lørdag
14.54
Faldsled/Svanninge SG & IF (1)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Tarup/Paarup IF
Vindinge-Hallen
25.
lørdag
15.03
ØB
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Kværndrup Hallen
Faldsled/Svanninge SG & IF (2)
Kværndrup Hallen
25.
lørdag
15.18
S.f.B.
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Faldsled/Svanninge SG & IF (1)
Vindinge-Hallen
25.
lørdag
15.21
Faldsled/Svanninge SG & IF (2)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Kværndrup Hallen
Herrested-Ørbæk BK
Kværndrup Hallen
25.
lørdag
15.30
Faldsled/Svanninge SG & IF (1)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Dalum IF (1)
Vindinge-Hallen
25.
lørdag
15.39
Dalum IF (2)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Kværndrup Hallen
Faldsled/Svanninge SG & IF (2)
Kværndrup Hallen
25.
lørdag
15.48
ERI
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Faldsled/Svanninge SG & IF (1)
Vindinge-Hallen
25.
lørdag
15.57
Faldsled/Svanninge SG & IF (2)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 2
Kværndrup Hallen
Kværndrup BK
Kværndrup Hallen
25.
lørdag
16.00
Faldsled/Svanninge SG & IF (1)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C 2008 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Nyborg G & IF (1)
Vindinge-Hallen
26.
søndag
10.07
TIF Faaborg
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Faldsled/Svanninge SG & IF
Vindinge-Hallen
26.
søndag
10.15
Tarup/Paarup IF
Kvinder
U13
U12/U13 piger 8M VinterBOLD • Pulje 1
Home Tarup Park
SFF2015
Home Tarup Park
26.
søndag
10.28
Faldsled/Svanninge SG & IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Herrested-Ørbæk BK
Vindinge-Hallen
26.
søndag
10.49
Fjordager IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Faldsled/Svanninge SG & IF
Vindinge-Hallen
26.
søndag
11.10
Vindinge BK (2)
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Faldsled/Svanninge SG & IF
Vindinge-Hallen
26.
søndag
11.38
Faldsled/Svanninge SG & IF
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Vindinge BK (1)
Vindinge-Hallen
26.
søndag
12.06
S.f.B. (1)
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Faldsled/Svanninge SG & IF
Vindinge-Hallen
Marts 2017
4.
lørdag
09.45
SFF2015
Kvinder
U13
U12/U13 piger 8M VinterBOLD • Pulje 1
Svanninge Hallen (ude)
Marienlyst
Svanninge Hallen (ude)
11.
lørdag
09.45
SFF2015
Kvinder
U13
U12/U13 piger 8M VinterBOLD • Pulje 1
Svanninge Hallen (ude)
OKS
Svanninge Hallen (ude)

Hoved- og guldsponsorer